Bylinky.eu - Byliny vhodné pro hubnutí

Je jasné, že bylinky vedle chemie nikdy nebudou dostatečně účinné. Zato ale nejsou pro lidské tělo žádnou zátěží a při jejich sběru také ušetříme spoustu peněz. V tomhle článku si prozradíme tři cenné byliny, které pomáhají lidskému tělu zpracovávat tuk a tím pomáhají tělu hubnout. Na začátku bych chtěl však zmínit, že nemůžete po měsíci užívání těchto bylin čekat, že zhubnete, tyhle byliny jsou pouze podpůrným prvkem při cestě za hubenou postavou.

Byliny vhodné pro hubnutí Kopřiva

Nejúčinnější jsou lístky kopřivy, které obsahují spoustu cenných minerálních látek, jež podporují správnou výměnu a zpracování tělesných tuků. Lépe se s listy pracuje, když je nejprve na slunci usušíme. Pak k nim můžeme přidat další byliny, které dotvoří lepší chuť. Z této směsi bylin pak můžeme uvařit skvělý čaj, který můžeme dochutit citrónem, nebo medem. Pitím kopřivových čajů dosáhneme lepších výsledků při hubnutí a celkově posílíme vnitřní schopnosti našeho těla.

Bříza

Bříza je vhodná zejména na větší stupně obezity. Břízu již nemusíme sušit a ani zní nebudeme dělat vývary pro vnitřní použití. U břízy stačí nasbírat její lupeny a ty mírně propláchnout studenou vodou. Poté vložíme lupeny do většího hrnku a zalijeme vařící vodou. Tuhle směs ale nebudeme pít, nýbrž ji využijeme jako směs do koupele. Tuhle koupel provádíme 2x týdně a koupel by neměla trvat déle, než 15 minut. S vhodně upravenou stravou je pak výsledek patrný.

Nať fenyklu

Pro postup je nutné využít čerstvou nať fenyklu. Z této nati připravíme vývar, který dvakrát denně užíváme v množství jedné skleničky. Fenyklová nať obsahuje cenné éterické oleje, které naše hubnutí velmi podpoří. Fenyklový vývar ale sám o sobě není poměrně chutný a vypití celé skleničky by Vám mohl dělat potíže. Proto není na škodu tento fenyklový vývar dochutit ještě nějakou jinou bylinou. Vhodné jsou například bezinkové květy nebo citrón.

[2015-07-22]
Autor článku Byliny vhodné pro hubnutí: FiftyFifty